معرفی بهترین کتاب های انگیزشی برای ورزشکاران

کتاب های انگیزشی و ورزشی

بسیاری از ورزشکاران در زندگی ورزشی خود، در مسابقات، هنگام تمرینات دچار مشکلاتی می شوند و شکست می خورند. بسیاری از آن ها از فرصت های خوبی که برای آینده ورزشی آن ها به وجود می آید استفاده نمی کنند و فرصت استثنایی را به شکست تبدیل می کنند. خیلی از ورزشکاران نیز دارای مهارت ها و استعدادهای زیادی هستند آما آن ها را درون خود کشف نکردند و مهارت هایشان روی هم انباشته شده اند. به نظر شما دلیل این شکست ها چیست؟

اگر راهی برای خود انگیزشی فرد وجود نداشته باشد، ورزشکار به اهداف خود نمی رسد و اگر هم هدفی باشد بسیار کوتاه و مقطعی خواهد بود، نمی تواند برای اهداف خود برنامه ریزی دقیق داشته باشد و حوصله این کار را ندارد و این کار را به بهانه های مختلف به تعویق می اندازد. در بسیاری از موقعیت های ورزشی مانند مسابقات ، ورزشکاران نیاز به ریسک کردن دارند. به طور مثال در موقعیت هایی مانند مسابقات نیاز است که فرد ریسک کند و یک حمله یا پرتاب داشته باشد، اگر فرد انگیزه نداشته باشد این اعتماد به نفس را ندارد و همیشه راکد می ماند.

در این مطلب می خواهیم به معرفی تعدادی از کتاب های انگیزشی و ورزشی که زندگی نامه قهرمانان و ورزشکاران معروف است بپردازیم که انگیزه خواننده را بالا می برد و تاثیر بسیار خوبی در زندگی ورزشی و روزمره آن ها خواهد داشت.

کتاب توقف ناپذیر، ماریا شاراپووا

ماریا شاراپووا، یکی ازقهرمانان زن معروف رشته تنیس در جهان است. کتاب توقف ناپذیر یکی از کتاب های معروف انگیزشی است که به معرفی زندگینامه این قهرمان تنیس پرداخته است. شاراپووا جزو ده تنیس باز برتر جهان و جزو ۳۰ تنیس باز برتر جهان در طول تاریخ است. او بیشترین دستمزد را در بین زنان ورزشکار دارد و در صدر جدول برترین تنیس بازان زن جهان قرار گرفته است. داستان یک قهرمان روسی که از روسیه تا آمریکا و مهاجرت خود و اتفاقات زیادی را تجربه کرده است و هم اکنون برنده پنج گرد اسلم شده است. شیوه داستان گویی و نگرش بسیار جذاب این کتاب و بیان اراده و عزم باورنکردنی این ورزشکار، هر فردی را وادار می کند که چندین بار این کتاب را مطالعه کند تا تاثیرات آن را بر زندگی خود ببیند.

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی برای ورزشکاران

کتاب من زلاتان هستم

این کتاب زندگی نامه زلاتان ابراهاموویچ، بازیکن فوتبالی اهل کرواسی است. او در حاشیه ای از شهر زندگی کرده است که میزان جرم و جنایت در آن جا بالا بوده است .او در این کتاب از زندگی سخت و دوران کودکی خود و راه هایی که به سمت فوتبال رفته ، پرداخته است.  وی در سال ۲۰۰۹ بیشترین میزان حقوق را در بین بازیکنان جهان دریافت کرده و نام او در بین ۵ بازیکن برتر فصل قرا گرفته بود. این کتاب رکورد سریع ترین فروش در تاریخ کتاب در سوئد را داشته است و به ۳۰ زبان مختلف در دنیا ترجمه شده است.

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی برای ورزشکاران

کتاب سفر به ثمر

این کتاب انگیزشی بسیار زیبا با بیان روان و تاثیرگذارش، اثر کاوه صدقی است که به بیان مشکلات و سختی های زندگی ورزشی پرداخته است. وی در کتابش نحوه رسیدن به رویاهایش، تلاش ها و انگیزه ها و موفقیت های مالی و اجتماعی که به مرور زمان بدست آورده است، پرداخته است. واقعیتی که از رویاهایش ساخت و کتابی که می تواند امید را در دل هر ورزشکار و جوان بی انگیزه و نا امیدی زنده کند. نام کاوه صدقی هم اکنون به عنوان قهرمان صنعت ورزش کشور مطرح شده است و در راستای کارآفرینی و اشتغال زایی فعالیت های بسیاری داشته است. وی هم اکنون عضو هیئت رییسه فدراسیون اسکیت است.

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی برای ورزشکاران

کتاب رهبری سر الکس فرگوسن

فرگوسن مربی افسانه ای اسکاتلندی تیم منچستریونایتد در کتاب خودش به دوران مربیگری در تیم منچستر یونایتد و نحوه شکل دادن و مدیریت کردن این تیم و موفقیت هایی که به همراه این تیم به دست آورده ، پرداخته است. این کتاب موضوعات فراوانی را شامل می شود اما تمرکز اصلی بر رهبری و نکات مدیریتی برای هر مربی، ورزشکار و مدیر ورزشی است. این کتاب فقط درباره فوتبال نیست بلکه درباره مدیریت زندگی در کنار کار، اهداف و آرزوها و رسیدن به آن ها است. مربی سرسخت و منظمی که اعتقاد او بر این است که با ترکیب دو عنصر نظم و خلاقیت می توان به اوج رسید.

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی برای ورزشکاران

توسط |۱۳۹۸-۲-۴ ۲۳:۵۹:۴۰ +۰۴:۳۰اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۸|مجله های ورزشی|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه