خطرات و عوارض استفاده از پمپ در بدنسازی

مکمل های پمپ چه عوارضی دارند؟

مکمل هایی که به عنوان مکمل های پیش از تمرین و یا مکمل های پمپ به شمار می روند، به مجموعه ای از مواد محرک و آمینواسیدهایی گفته می شود که پس از مصرف در بدن باعث انرژی، افزایش پمپاژ خون، قدرت عضلانی و روحیه مثبت در فرد مصرف کننده می گردند. زمانی که این مواد با یکدیگر ادغام شوند و در یک مکمل خلاصه گردند معجزه می کنند. این مکمل همچنین عوارضی هم به دنبال دارد که به شرح زیر است.

افزایش فشار خون

از جمله رایج ترین عوارض جانبی این دسته از مکمل ها که در خصوص بعضی از افراد در شدت های بالا ایجاد می شود و باعث زمین گیر شدن فرد می شود، افزایش فشار خون است. در برخی از موارد فشار خون بعضی از افرادی که این دسته از مکمل ها را استفاده می کنند به اندازه ای بالا می رود که حتی امکان دارد منجر به خون دماغ شدن افراد شود. احتمالا می دانید که بالا رفتن فشار خون علاوه بر این که در مدت طولانی ممکن است باعث بروز نارسایی کلیه و کبد می شود در مدت کوتاه نیز امکان دارد باعث بروز پارگی عروق خون رسان به مغز شود که به اصطلاح آن را سکته مغزی می نامند. به همین دلیل همیشه توصیه می شود که برای استفاده از مکمل های پمپاژ خون حداکثر دقت و احتیاط را به خرج دهید.

افت قند خون

در برخی از موارد مشاهده شده است که تعدادی از افراد بلافاصله پس از استفاده از مکمل ها پمپاژ خون دچار افت شدید قند خون و همچنین لرزش دست و تبعات منفی آن شده اند. این عارضه و این حالت بر خلاف چیزی که برخی مواقع دیده شده است مبنی بر قلابی بودن مکمل نبوده و با مکمل های اصل نیز امکان دارد در برخی از افراد به وجود بیاید.

افت شدید فشار خون

با استفاده از مکمل های پمپاژ خون اغلب ممکن است با افزایش محسوس فشار خون مواجه شوید اما با این حال امکان دارد در بعضی از افراد در اثر واکنشی که بدن شان به مواد موثر موجود در این دسته از مکمل ها نشان می دهد با مصرف این مکمل ها دچار افت فشار خون و تبعات منفی آن شوند.

البته لازم است بدانید که بروز اختلال در فشار خون بر اثر استفاده از این سری از مکمل ها را ضرورتا نمی توان به عنوان افزایش فشار خون به حساب آورد و از داروهای کاهش دهنده خون برای بهبودی مصرف کرد. چرا که ممکن است فرد دچار افت فشار خون شده باشد و ما هم بدون اینکه فشار خون او را اندازه بگیریم بر اساس اینکه مکمل های پمپاژ باعث بالا رفتن فشار خون می شوند برای فرد افزایش فشار خون را در نظر گرفته و با دادن داروهای کاهش دهنده فشار خون به وی قصد پایین آوردن فشار او را داریم که عوارض بدی را به همراه خواهد داشت.

فرم دارویی

این سری از مکمل ها به شکل پودر، قرص و کپسول به بازار عرضه می شوند. در خصوص نمونه هایی که به شکل پودر به بازار عرضه می شوند باید نکته ی مهمی را در خصوص استفاده از آن بدانید که برای حل کردن آن در آب می بایست در در ابتدا آب را به میزان کافی حداقل سیصد سی سی در لیوان یا شکر بریزید و پس از آن به میزان لازم پودر مکمل پمپاژ را داخل آن ریخته و بدون اینکه در شکر را ببندید به آرامی محلول را هم بزنید تا یکدست شود و سپس آن را مصرف نمایید.

مخلوط کردن شدید این دسته از مکمل ها همچون چیزی که در خصوص پروتئین ها اتفاق می افتد اولا امکان دارد باعث ترکسیدن و یا حداقل وار رفتن و یا باز شدن درب شکر شود و منجر به پاشیده شدن و غیرقابل کنترل مایع به بیرون شود، ثانیا در صورتی که چنین حادثه ای نیز اتفاق نیفتد با توجه به خروج گاز این مایع اثرات مکمل کاهش می یابد.

مراقب نمونه های قلابی باشید

زمان خرید این دسته از مکمل ها باید توجه کنید که قلابی نباشد. در صورت قلابی بودن این مکمل ها باعث می شود که فشار خون به شدت افزایش پیدا کند. مکمل های قلابی همچنین با قیمت های مناسب تری در داروخانه ها وجود دارد. با استفاده از این مکمل ها دزهای بسیار بالایی از داروهای افزایش دهنده فشار خون و تشدید کننده ی پمپاژ خون وارد بدن می شود و باعث می شود که تاثیرات منفی در بدن بگذارد.

توسط |۱۳۹۷-۵-۳۱ ۱۱:۵۸:۵۲ +۰۴:۳۰مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۷|مکمل ها, پمپ|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه