تاثیر قرص زینک بر افزایش تستوسترون

افزایش سطح تستوسترون و تاثیر قرص زینک بر روی آن

تستوسترون هورمونی است که اندام های جنسی، پوکی استخوان، سوخت و ساز بدن و سایر کارکردهای بدن را تنظیم می کند. این هورمون در بین مردان و زنان بسیار کم می باشد. به همین دلیل کاهش تستوسترون در بدن مردان باعث می شود که زنانگی بدن شان افزایش پیدا کند، مواردی مانند سینه های مردانه و یا کم مویی در بدن و صورت از علائم زنانگی در مردان است.

افزایش تستوسترون

در حالی که امکان دارد سطح پایین تستوسترون شما به دلیل یک مشکل پزشکی و یا مصرف دارویی خاص ایجاد شود، ولی بر اساس تحقیقات انجام شده نشان می دهد که در بسیاری از موارد نحوه زندگی ما نقش بسیار مهمی در سطح هورمون دارد. مواردی که در سطح هورمون های زنان و مردان تاثیر می گذارد شامل ورزش، استرس، خواب و چاقی می شود.

۱-زینک بیشتری مصرف نمایید

زینک برای ساخت تستوسترون طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا زینک آنزیم آروماتاز را متوقف کرده و از تبدیل شدن این هورمون به هورمون زنانه که به آن استروژن نیز گفته می شود جلوگیری نماید.

همچنین زینک به تنهایی هورمون زنانه را تبدیل به تستوسترون می کند و علاوه بر این به تولید اسپرم سالم تر و پرشمارتر نیز کمک می نماید. بنابراین در اصل، سطح پایین تستوسترون ممکن است باعث سطح پایین آن شود. غذاهایی که دارای زینک هستند عبارت اند از: صدف، غذاهای دریایی، آجیل، جگر، مرغ و دانه ها. همینطور شما می توانید زینک را به عنوان یک مکمل، ۵۰ تا ۱۰۰میلی گرم به طور روزانه استفاده نمایید.

۲-چربی های سالم بیشتری مصرف کنید

بر اساس تحقیقات انجام شده نشان می دهد مردانی که از رژیم غذایی سرشار از چربی های سالم مانند چربی های اشباع نشده و امگا۳ استفاده می کنند، دارای سطح تستوسترون بالاتری هستند.

شما می توانید برای اضافه کردن سطح تستوسترن خود از چربی های سالم، به عنوان مثال با خوردن آجیل و دانه ها، ماهی هایی مانند سالمون و تن، روغن زیتون، کره بادام زمینی، آواکادو و روغن نباتی استفاده کنید. استفاده از یک رژیم غذایی خیلی کم چرب، در واقع می تواند باعث کاهش سطح تستوسترون شما گردد، زیرا بدن شما برای تولید تستوسترون نیازمند چربی های سالم است.

ولی این به معنای آن نیست که شما باید رژیم غذایی پرچربی داشته باشید، تنها مطمئن باشید که ۲۰ تا ۳۰درصد از کالری مورد نیاز هر روز شما از طریق چربی های سالم تامین می گردند.

۳-چربی بدن تان را بسوزانید

هر مقدار وزن تان بالا باشد، و یا هر چه میزان چربی در بدن شما زیاد باشد، میزان استروژن بدن تان را نیز بیشتر می باشد. زیرا چربی بدن دارای آنزیمی به نام آروماتاز است که تستوسترون مردانه را تبدیل به استروژن زنانه می کند که در نتیجه منجر به کاهش میزان تستوسترون شما می شود.

هنگامی که قصد سوزاندن چربی بدن تان را دارید، کالری بسیار زیادی را با مصرف روزانه تان از بین نبرید، زیرا نباید بدن تان به حالت گرسنگی و بقا کشیده شود. در این حالت تولید تستوسترون در بدن تان کاهش می یابد. بنابر این هر زمانی تصمیم به کم کردن وزن تان گرفتید، همزمان با آن تستوسترون خود را بیشتر کنید. این را به خاطر بسپارید که در طول هفته بین نیم تا یک و نیم کیلوگرم وزن تان را کاهش دهید.

۴-از شر استروژن های اضافه رها شوید

برای رها شدن از دست استروژن های اضافه که موجب چاق تر و ضعیف تر شدن آقایان می شود، می توانید کارهای زیر را انجام دهید، با این کار بدن تان می تواند به طور طبیعی تستوسترون بیشتری به وجود بیاورد.

از سبزیجات چلیپایی خام بیشتر استفاده کنید، سبزیجاتی مانند کلم، بروکلی و گل کلم. زیرا این دسته از سبزیجات دارای یک ماده شیمیایی به نام دی ایندولیل متان هستند که کمک بسیاری در رهاشدن از دست استروژن ها به بدن می کند. شما می توانید از DIM به عنوان یک مکمل مصرف کنید و یا اینکه از منابع دیگر سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکسل، شلغم، کلم پیچ، تربچه و خربزه استفاده نمایید.

همچنین می توانید از فیبر بیشتری استفاده کنید بدن تان به طور طبیعی پاکسازی شده و سمومی که موجب شده اند استروژن اضافه داشته باشید از بدن تان خارج شوند. بسیاری از میوه ها، حبوبات و آجیل دارای مقدار زیادی فیبر هستند.

توسط |2019-04-18T17:04:42+03:30آگوست 6th, 2018|اطلاعات دارویی, تغذیه|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه