بهترین ورزش برای تناسب اندام بانوان

چه ورزشی برای تناسب اندام خانم ها مفید است؟

برای انتخاب کردن یک ورزش خاص فاکتورهایی وجود دارد که استفاده از آن ها به ما کمک می کند مناسب ترین ورزش را برای خود برگزینیم. فاکتورهایی مانند سابقه ی تمرینی که از قب داشتیم، طبیعتاً فردی که دوره ای در مسابقات شرکت کرده است و کسی که تا به حال فعالیت بدنی خاصی نداشته است از یک نوع ورزش برای تناسب اندام استفاده نمی کنند. یا مثلاً استعادهای مان که با توجه به فرم بدنی افراد متفاوت است مانند کسانی که در ورزش های استقامتی استعداد بیشتری دارند و یا کسانی که در ورزش های قدرتی بهتر ظاهر می شوند و یا حتی ویژگی های روحی هم می تواند در این انتخاب قابل توجه باشد که کدام ورزش با روحیه ما سازگاری بیشتری دارد و این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت ما در آن ورزش خاص داشته باشد.

از عوامل دیگر که باید به آن توجه کنیم می توان قابل دسترس بودن و همچنین هزینه ورزش مورد نظر را در نظر گرفت شاید ورزشی با تمام روحیات و ویژگی های جسمانی ما سازگار باشد اما در دسترس نباشدو فقط در محیط های خاصی بتوان از آن استفاده کرد و یا استفاده از آن ورزش هزینه بسیار زیادی داشته باشد.

این ورزش برای این که ما به عنوان ورزشی برای تناسب اندام آن را انتخاب کنیم مناسب نیست و شرایط ورزش روزمره شدن ما را ندارد. می توان از همچین ورزش هایی به عنوان تفریحی سالم استفاده کنیم و لذت ببریم. هرچیزی بعد از گذشت زمان پیشرفت هایی می کند و از حالت قدیمی و سنتی خود خارج می شود.

ورزش نیز از این قاعده مستثنی نیست و بر اثر زمان تغییراتی در ان داده شده است و باعث به وجود امدن رشته های جدید ورزشی شده است. این امر خبر خوبی می تواند باشد زیرا کسی که می خواهد ورزشی را انتخاب کند حال گزینه های بیشتری دارد تا روی آن ها فکر کند و بهترین ورزش را نسبتاً به شرایطی که دارد برای خود برگزیند. اما در گذشت این امکان نبود و ورزش ها به چند ورزش خاص تعریف می شد و انتخاب تا حدودی سخت تر بود برای افراد.

همچنین در حال حاضر دستگاه هایی نیز برای تناسب اندام وجود دارند که حتی نیازی به ورزش کردن هم ندارند مانند دستگاه ایکس بادی که خود شبیه ساز ورزشی است و حرکات را برای بدن شبیه سازی می کند و با جریان الکتریکی باعث لاغری می شود و عضله سازی نیز می تواند انجام دهد زیرا کاملاً شبیه به ورزش طبیعی عمل می کند. ورزش هایی نیز وجود دارندکه می توان از آن ها انتخاب کرد.

مانند، پیلاتس: که ورزشی قدیمی است و بیشتر روی انعطاف و قدرت دقیق شده است این ورزش حجم بدن را زیاد نمی کند اما عضلاتی قوی و چربی کم حاصل اسن تمرینات است، پیلاتس را همه افراد در همه سنین می توانند استفاده کنند و آسیب زیادی نیز ندارند و اگر هدف ما لاغری باشد این ورزش به ما کمک زیادی می کند.

باراسل: این ورزش سابقه ی زیادی دارد اما در ایران هنوز جدید است از ترکیب حرکاتی قدرتی و حرکات باله ساخته شده است و برای لاغر شدن و چربی سوزی بسیار مفید است در این ورزش ورزشکار حرکات باله را انجام می دهد اما روی زمین به شکل خوابیده. این ورزش باعث تقویت عضلات ران شده و کاهش سایز نیز به همراه دارد و برای خانم هایی که هیکل گلابی شکل دارد بسیار توصیه می شود.

بادی پامپ: راه حلی سریع برای شکل دادن به اندام تقریبا می توان گفت که ورزش سنگین است، در جلسات تمرینی بادی پامپ از موسیقی و آهنگ های مختلف استفاده می شود و استفاده از وسایل بدنسازی و بعضی از حرکات رایج در ورزش بدنسازی نیز این ورزش را به ورزشی سنگین تبدیل کرده است که برای افرادی که محدودیت هایی مانند آسیب های ورزشی مخصوصاً در ناحیه کمر و زانو دارند توصیه نمی شود و برای این افراد خطرناک است.

T25 ورزشی است که در آن با انجام دادن فعالیت های اینتروال به کاهش وزن و چربی سوزی خواهیم رسید. اینتروال روشی است که در آن در مدت زمان کم با شدت بسیار زیاد تمرین می کنیم و بعد استراحت داریم، یعنی به ورزشی که در آن تمرین و استراحت با هم باشد اینتروال گفته می شود.

به طور کل ورزش هایی هک در این گروه قرار دارند چربی سوزی های مناسبی هستند و ورزش T25 نیز از این قانون پیروی می کند. از ویژگی های این ورزش می توان این را گفت که کاملاً برای خانم ها مناسب است و همچنین افراد مبتدی نیز به راحتی با آن کنار می آیند و محدودیتی که دارد این است که حتماً مربی آگاه باید در کنار ما باشد.

به طور کل برای تناسب اندام اول باید این موضوع را در نظر گرفت که می خواهیم چاق شویم و یا لاغر و یا می خواهیم در وزن خود ثابت بمانیم و بعد با توجه به پاسخ این سوال اگر ورزشی برای لاغری می خواهیم از حرکات استقامتی که متابولیسم بدن را بالا می برد استفاده کنیم و اگر هدف افزایش وزن است جرکاتی که باعث عضله سازی می شود را انتخاب کنیم و این برنامه ریزی به انتخاب ورزش مناسب هر شخص کمک زیادی خواهد کرد.

 

توسط |۱۳۹۸-۱-۱۵ ۲۱:۲۱:۱۲ +۰۴:۳۰خرداد ۴ام, ۱۳۹۷|تناسب اندام, ورزش بانوان|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه